مهاجرت مبتنی بر خانواده


مهاجرت مبتنی بر خانواده مقوله ای از مهاجرت به ایالات متحده است که به شهروندان ایالات متحده و ساکنان دائمی قانونی (LPR) اجازه می دهد تا از اعضای خانواده خاصی برای مهاجرت به ایالات متحده حمایت کنند. اعضای خانواده که می توانند تحت این دسته حمایت شوند عبارتند از: همسر، فرزندان، والدین و خواهر و برادر.

فرآیند مهاجرت مبتنی بر خانواده بسته به رابطه بین اسپانسر و عضو خانواده تحت حمایت متفاوت است. دو نوع اصلی مهاجرت مبتنی بر خانواده وجود دارد: بستگان نزدیک و دسته های ترجیحی خانواده.

بستگان مستقیم شهروندان ایالات متحده شامل همسران، فرزندان مجرد زیر 21 سال و والدین شهروندان ایالات متحده با 21 سال یا بیشتر است. هیچ محدودیتی در تعداد ویزاهایی که می توان برای بستگان نزدیک صادر کرد وجود ندارد و روند حمایت از آنها معمولا سریعتر از دسته های ترجیحی خانواده است.

دسته‌های ترجیحی خانواده شامل فرزندان بالغ مجرد شهروندان ایالات متحده، همسران و فرزندان مجرد LPR، فرزندان متاهل شهروندان ایالات متحده و خواهر و برادران شهروندان ایالات متحده است. این دسته بندی ها دارای محدودیت های عددی در تعداد ویزاهایی هستند که می توان در هر سال صادر کرد، که می تواند منجر به دوره های انتظار طولانی برای برخی افراد شود.

برای حمایت از یکی از اعضای خانواده برای مهاجرت، شهروند ایالات متحده یا LPR باید دادخواستی را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کند. عضو خانواده تحت حمایت نیز باید معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشد و از طریق بررسی سوابق و فرآیند مصاحبه انجام شود.

فرآیند مهاجرت مبتنی بر خانواده می تواند پیچیده و زمان بر باشد، و مهم است که با یک وکیل مهاجرت یا متخصص حقوقی واجد شرایط برای راهنمایی و مشاوره مشورت کنید.